26 października 2014 archive

W dziką stronę!

wdzikastroneZ przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przyjęta została do projektu „W dziką stronę”. Jego celem jest rozbudzenie wśród dzieci więzi z przyrodą. Od czwartku do soboty w Spale trwały warsztaty terenowe dla nauczycieli, w których uczestniczyła p. Ania Romańska. Kolejny krok ku przygodzie z przyrodą zrobią teraz uczniowie klasy V. Wezmą oni udział w 5 kilkugodzinnych bezpłatnych lekcjach przyrodniczych w terenie, prowadzonych przez przeszkolonych trenerów edukacji leśnej.  Chcemy powracać do lasu w różnych porach roku, aby zaobserwować zachodzące w nim zmiany. Pierwsze zajęcia już w styczniu! Jesteśmy pewni, że czas spędzony z uczniami w lesie nie będzie zmarnowany, lecz stanie się wspaniałą okazją do poznawania świata i uczenia się o wiele efektywniej niż podczas lekcji z podręcznikiem.

Każde dziecko jest urodzonym przyrodnikiem.
Jego oczy są z natury otwarte na światło gwiazd, piękno kwiatów i cud życia

(Ritu Ghatourney)

Projekt prowadzi Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z siedzibą w Łodzi
Więcej informacji o projekcie na stronie www.eko.edu.pl

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/10/26/w-dzika-strone/

Wybory do samorządu uczniowskiego – wyniki

szkoła

Na dobre już rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015, a więc nadszedł również ważny dzień w życiu naszej szkoły
czyli wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród społeczności szkolnej zgłosiło się 10 kandydatów z klas IV – VI
do pełnienia najważniejszej funkcji czyli jej przewodniczenia.

15 października br. kandydaci mieli okazję przedstawić się i opowiedzieć o swoich planach – pomysłach i działaniach w szkole. Przygotowane prezentacje multimedialne były przemyślane i ciekawe.
Wszyscy zebrani gromkimi brawami nagrodzili swoje koleżanki i kolegów.

I wreszcie nadszedł dzień 16 października 2014/2015r. W obecności Pani Dyrektor Aleksandry Sawickiej – Kowalczyk,
opiekunów samorządu oraz pod czujnym okiem komisji wyborczej, w skład której weszli:
Wiktoria Świątek, Patrycja Dąbrowska oraz Kuba Rydczak odbyły się wybory do SU.

Oto lista kandydatów do głosowania:

• Milena Borko – klasa V
• Natalia Sójta – klasa V
• Aleksandra Wojtera – klasa V
• Adrian Namieciński – klasa V
• Mateusz Płatek – klasa V
• Emila Gręda – klasa VI
• Amelia Bednarek – klasa VI
• Jakub Nowak – klasa VI
• Krystian Canert – klasa VI
• Antoni Łukasiewicz – klasa VI

Największą ilość głosów oddano na :
• Amelię Bednarek , której gratulujemy funkcji przewodniczącej SU!
• Natalię Sójta, której gratulujemy funkcji z-cy przewodniczącej SU!

Moi drodzy – przed nami cały rok pracy! Mamy nadzieję, że przy wykorzystaniu Waszych pomysłów
na uatrakcyjnienie życia naszej szkoły, spędzimy ten czas nie tylko pracowicie, ale i przyjemnie!

Dziękujemy wszystkim kandydatom za włożony wysiłek (i nie tylko) w przygotowanie się do wyborów.
Zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie – już robocze w przyszłym tygodniu.
Informacja o terminie spotkania podana zostanie na tablicy ogłoszeń i w Librusie.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/10/26/ogloszenie/