14 października 2014 archive

Uroczyście w Dzień Nauczyciela

Już od 13 października nasza szkoła przyjęła uroczysty wygląd. Tego dnia o 16.00 pojawili się w jej murach galowi… rycerze ze świtą, czyli nasze wystrojone pierwszaki z rodzinami.

Zebrani na sali gimnastycznej z powagą zostali pasowani na uczniów. Pani Dyrektor, z odpowiednią do tych okoliczności estymą, powitała najmłodsze pokolenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 130.

Przepiękny występ małych artystów, wspomagany śpiewem chóru, w baśniowym otoczeniu na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. W końcu była to magiczna inicjacja, w otoczeniu starszych uczniów. 😉
A już we wtorek na korytarzach pojawili się również i starsi uczniowie z kwiatami i czekoladkami w dłoniach, chcący uhonorować swoich pedagogów.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła Pani Dyrektor, która pogratulowała pani Katarzynie Kasprzyk otrzymania Nagrody Prezydenta Miasta, a następnie wręczyła nagrody dyrektora swoim pracownikom.

Wszyscy nauczyciele z uśmiechami na ustach obejrzeli występ koła teatralnego, który w kabaretowy sposób ukazywał szkolną rzeczywistość i z łezką w oku wysłuchali piosenek chóru i dzieci ze szkoły „Ta szkoła fajna jest…”- no bo, czyż nie jest to prawdą?

zdjęcia – ślubowanie

zdjęcia – dzień nauczyciela