Wizja i misja szkoły

MISJA I WIZJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 130 IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W ŁODZI

Jesteśmy szkołą bezpieczną, przyjazną, radosną, opiekuńczą i nastawioną na wszechstronny rozwój dziecka.

MISJA SZKOŁY

1. Realizujemy cele zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i Statucie Szkoły szkoły, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zadania wychowawcze placówki uwzględniające rolę wychowawcy klasowego.

2. Wspieramy wszechstronny rozwój i zdolności dziecka oraz motywujemy je do pogłębiania wiedzy;

3. Wychowujemy w duchu tolerancji, otwartości na świat

i poszanowania godności każdego człowieka;

4. Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych;

5. Kształtujemy otwartość na wartości kultury;

6. Wychowujemy młodego człowieka mającego poczucie więzi ze swoją szkołą, miejscowością, regionem, Ojczyzną, Europą.

7. Odkrywamy talenty i stwarzamy szanse ich wykorzystania;

8. Własną postawą dajemy przykład dzieciom;

9. Stale poszukujemy sposobów dotarcia do każdego dziecka;

10. Otaczamy opieką i integrujemy dzieci i uczniów ze wszystkich środowisk.

Nasz absolwent jest przygotowany do następnego etapu kształcenia, dobrze funkcjonuje w otaczającym go świecie, wykorzystuje techniki multimedialne, myśli twórczo.

WIZJA SZKOŁY

Szkoła, aby dobrze funkcjonować posiada wizję rozwoju. Urzeczywistnieniu wizji służy planowanie. Wizja staje się naszym udziałem wtedy, kiedy przekładamy ją na zadania, a następnie realizujemy w czasie. Założone efekty:

1. Osiągamy wyniki kształcenia na miarę możliwości każdego ucznia, sprawdzane testami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

2. Wszyscy uczniowie otrzymują promocję i kontynuują naukę na dalszym etapie kształcenia.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/wizja-i-misja-szkoly/