5 października 2014 archive

Lekcja w PKWŁ

IMG_4583Uczniowie klasy V i VI w piątek 03.10.14 uczestniczyli w lekcji terenowej w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Celem naszych zajęć było przeprowadzenie obserwacji przyrodniczych w dolinie rzeki Łagiewniczanki. Uczyliśmy się obliczać wiek drzew, posługiwać kluczem do ich rozpoznawania. Nasłuchiwaliśmy odgłosów przyrody, określaliśmy typ lasu i różnice w jego budowie (w dolinie rzeki i na szczycie pagórka „Wanny”). Posługiwaliśmy się mapą topograficzną terenu, obliczaliśmy wysokość względną pagórka. Czekały nas również zadania matematyczne i historyczne związane z kapliczkami położonymi w Lesie Łagiewnickim. Odszukiwaliśmy informację o ich patronach i wieku kapliczek. Mieliśmy za zadanie obliczyć obwód i powierzchnię kapliczki św. Rocha i podać, w jakiej skali należałoby ją narysować tak, by zmieściła się na kartkę A4. Pogoda była wyjątkowa i gdyby nie długa podróż powrotna do naszej szkoły, chętnie spędzilibyśmy tu więcej czasu.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/10/05/lekcja-w-pkwl/