W dziką stronę!

wdzikastroneZ przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przyjęta została do projektu „W dziką stronę”. Jego celem jest rozbudzenie wśród dzieci więzi z przyrodą. Od czwartku do soboty w Spale trwały warsztaty terenowe dla nauczycieli, w których uczestniczyła p. Ania Romańska. Kolejny krok ku przygodzie z przyrodą zrobią teraz uczniowie klasy V. Wezmą oni udział w 5 kilkugodzinnych bezpłatnych lekcjach przyrodniczych w terenie, prowadzonych przez przeszkolonych trenerów edukacji leśnej.  Chcemy powracać do lasu w różnych porach roku, aby zaobserwować zachodzące w nim zmiany. Pierwsze zajęcia już w styczniu! Jesteśmy pewni, że czas spędzony z uczniami w lesie nie będzie zmarnowany, lecz stanie się wspaniałą okazją do poznawania świata i uczenia się o wiele efektywniej niż podczas lekcji z podręcznikiem.

Każde dziecko jest urodzonym przyrodnikiem.
Jego oczy są z natury otwarte na światło gwiazd, piękno kwiatów i cud życia

(Ritu Ghatourney)

Projekt prowadzi Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z siedzibą w Łodzi
Więcej informacji o projekcie na stronie www.eko.edu.pl

 

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/10/26/w-dzika-strone/