Wycieczka do Bełchatowa

Dnia 24 czerwca uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wycieczce do Bełchatowa. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie otwartej niedawno przy bełchatowskim Domu Kultury interaktywnej wystawy „Giganty Mocy”. Zwiedzając ekspozycję uczniowie dowiedzieli się jakimi metodami wydobywa się węgiel brunatny i jak powstaje prąd. Dziś już wiedzą , że co piąty mieszkaniec Polski ma prąd dzięki elektrowni Bełchatów.

b2Wśród wielu eksponatów można było znaleźć kości mamuta, skamieniałości pozostałe po organizmach morskich, które kiedyś żyły na tym terenie. Można też było odłupać sobie kawałek bryłki węgla brunatnego. Była to niezwykła wycieczka w przeszłość geologiczną Ziemi. Uczniowie obejrzeli też film o alternatywnych źródłach energii – wody i wiatru.

b1

Po zwiedzeniu ciekawej ekspozycji wszyscy pojechali  na Górę Kamieńsk. Jest to zrekultywowana dziś hałda usypana z nadkładu materiałów wydobywanych w kopalni.  Wyciągiem wjechaliśmy na sam szczyt góry, by podziwiać panoramę okolic Bełchatowa. Duże wrażenie zrobiły na nas widoczne w oddali ogromne kominy elektrowni.

b7

Po tych emocjach czekały następne – zjazd torem saneczkowym. Uczniowie z wypiekami na twarzy pokonywali kolejne trasy.

b4

Na koniec spędzili wspólne chwile przy ognisku, zajadając się pysznymi kiełbaskami.b5

Wycieczka przyniosła wiele wrażeń,  na pewno jeszcze tam wrócimy!

b6

Wycieczka była współfinansowana  ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

zobacz więcej zdjęć

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/06/26/wycieczka-do-belchatowa/