16 czerwca 2014 archive

I Szkolny Turniej Tańca Towarzyskiego

turniej 3Dzisiejszy dzień upłynął naszej szkolnej społeczności pod znakiem Terpsychory (muzy tańca- przyp.red). W gościnnych progach Domu Weselnego „Korona” zebrali się uczniowie klas IV-VI uczestniczący w I Szkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego, zaproszone formacje taneczne, goście i rodzice.
W jury zasiedli: Pani dyrektor Aleksandra Sawicka –Kowalczyk jako przewodnicząca, Pani Ewa Sprawka (metodyk wychowania fizycznego z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego), przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Martyna Michalska oraz Karolina Sikorska (współprowadząca Formację Acapulco).
Z niecierpliwością wszyscy wyczekiwali rozpoczęcia pokazów. Jako pierwsze wystąpiły Cheerleader’s z układem taneczno-akrobatycznym. Następnie rozpoczęła się część konkursowa. Uczestnicy wirowali w walcu, wyginali ciała w rytmie cha-cha, radośnie tańczyli jiva.
Pokazy konkursowe przerywały występy pary PTT Sylwii i Andrzeja Małków, par z Domu Dziecka nr 4 w Łodzi, naszych mam wspomaganych dziewczynami z Cheerleader’s (wielkie brawa dla pań: Ewy Płatek, Anny Lesin-Cieślak oraz Renaty Łoś!), czyli Formacji Acapulco
oraz pana Karola z partnerką Magdaleną Wasik (to dopiero niespodzianka!). Owacjom oraz „achom” i „ochom” nie było końca!turniej2

Konkurs zwyciężyli ostatecznie:
1 miejsce Natalia Baryła i Wiktoria Radziemska- Kądziela z klasy VI
2 miejsce Amelia Bednarek i Szymon Lesiak- klasa V
3 miejsce Natalia Sójta i Kuba Kosakowski klasa IV

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Pan Karol w przerwie pował również do tańca jury oraz obserwujących rodziców, którzy razem z dziećmi,
pod wprawnym okiem instruktora, zatańczyli podstawowe kroki cha cha.

Wyrazy uznania za odwagę, grację i taneczne zacięcie składamy wszystkim uczestnikom i występującym!
Gorące podziękowania przesyłamy właścicielom Domu Weselnego „Korona” za udostępnienie sali na imprezę
oraz stworzenie wspaniałej i przyjaznej atmosfery.

Panu Karolowi Małkowi zaś gratulujemy pomysłu, świetnej organizacji i z niecierpliwością czekamy na dalsze edycje tego konkursu!

zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/06/16/i-szkolny-turniej-tanca-towarzyskiego/