27 czerwca 2014 archive

Zakończenie roku

Wreszcie nadeszły upragnione wakacje.

Już od rana zaroiło się w okolicach szkoły od białych bluzek i całej reszty galowych strojów. Dzieciaki w radosnych nastrojach (bo wreszcie koniec „harówki” i upragniona wolność 😉 !) tłumnie ruszyły do naszej szkoły.

O 9.00 rozpoczęły pożegnanie klasy I-III. Najbardziej wzruszeni byli oczywiście rodzice pierwszaków, bo ich dzieci po raz pierwszy otrzymały cenzurki. Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali świadectwa z rąk Pani dyrektor i wychowawców swoich klas.
Uśmiechnięte buźki były najlepszym dowodem na to, że ten rok możemy zaliczyć do udanych. Całość okrasiły wierszyki i piosenka koła gitarowego.

Po Mszy Świętej, o godzinie 11.00 pożegnanie ze szkołą rozpoczęły klasy IV-VI.
Tu atmosfera była nieco poważniejsza, nie z powodu ocen, ale ostatnich chwil z szóstą klasą. Przekazanie Sztandaru Szkoły oraz werbla nowemu składowi Pocztu Sztandarowego było równie wzruszające, jak pożegnanie szóstaków przez Panią dyrektor.
Właśnie najstarsi uczniowie wystąpili na środek jako pierwsi, odbierając z rąk Pani dyrektor i wychowawcy pani Moniki Matyjaszczyk
nie tylko świadectwa z nagrodami, ale i karty absolwenta SP 130 w Łodzi.

Starszych kolegów pożegnała uroczyście delegacja klasy V, wręczając im drobne upominki.
Rozdanie nagród najlepszym uczniom z klas IV i V przez Panią dyrektor i wychowawców upłynęło szybciutko pod znakiem uśmiechu
(bo kogo nie cieszy perspektywa dwóch miesięcy bez nauki, lekcji i prac domowych ;)? ).

Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez VI klasę. Mimo że program miał elementy humorystyczne, w krzywym zwierciadle przedstawiające rzeczywistość szkolną, trudno było powstrzymać łzy, gdy dzieciaki płacząc zaśpiewały… „Ostatni raz z moją klasą…”
A potem były już tylko życzenia, uściski i…wolność!
Życzymy wszystkim radosnych i BEZPIECZNYCH wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

NAJLEPSI UCZNIOWIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/06/27/zakonczenie-roku-2/

Zakończenie roku szkolnego w grupie „0”

26 czerwca w kameralnym gronie rodziców oraz zaproszonych gości dzieci z grupy „0” uroczyście zakończyły rok szkolny 2013/2014. Nasi najmłodsi przygotowali krótki program artystyczny, w którym „zamiast głosić przemówienia” przywołały wspólne wspomnienia. Były to wydarzenia z minionych 10 miesięcy. Po zakończonej części artystycznej Pani dyrektor wręczyła każdemu dziecku dyplom ukończenia oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego oraz nagrody za postawę godną ucznia przyszłej klasy pierwszej. Uwieńczeniem tej uroczystości była słodka niespodzianka – tort dla wszystkich rodziców i dzieci. Na koniec z ust dzieci wybrzmiały przepiękne słowa: „Dziś z całego serca dziękujemy, dobrze uczyć się w pierwszej klasie obiecujemy …”.
Życzymy zatem, aby z równym zapałem pojawiły się we wrześniu w naszej szkole.

zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/06/27/zakonczenie-roku-szkolnego-w-grupie-0/