17 czerwca 2014 archive

Najbardziej TIK – owe szkoły w Łodzi

Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie SZKOŁA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII – NOWOCZESNA EDUKACJA.
To przedsięwzięcie o prestiżowej randze, któremu wsparcia udzieliły firmy: DELL, Intel, Young Digital Planet, Microsoft,  zorganizowane było przez Wydział Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Z dumą informujemy, że zajęliśmy II miejsce i wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 34 i 64 jesteśmy w gronie najbardziej TIK -owych łódzkich podstawówek.

Uroczystość podsumowania konkursu swoją obecnością zaszczyciła Prezydent Miasta Łodzi – Pani Hanna Zdanowska.DSC_0969

W pracy konkursowej skierowanej do klas I – III należało przedstawić dotychczasowy dorobek szkoły w stosowaniu podczas zajęć z uczniami TIK (Technik Informacyjno Komunikacyjnych) oraz wyobrażenia uczniów na wykorzystanie nagrody głównej – 30 tabletów firmy Dell.

Przy udziale klasy I i III powstał film konkursowy, który możecie zobaczyć poniżej.

Nagrodą w konkursie za II i III miejsce jest wdrożenie dla uczniów i nauczycieli usługi Microsoft Office 365 na 30 komputerów w szkole oraz unikalna lekcja informatyki w fabryce komputerów DELL. Wszystkie te atrakcje już po wakacjach 🙂

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/06/17/najbardziej-tik-owe-szkoly-w-lodzi/