Święto Pieczonego Ziemniaka

20 września klasa 4a wybrała się na nietypową wycieczkę. Zostali zaproszeni do gospodarstwa rolnego u Państwa Bartłomiejczyków. Już na początku wycieczki uczniowie spotkali się ze swoją byłą Wychowawczynią Panią Olą.  Ucieszyli się bardzo z tej niespodzianki. Ruszyliśmy zwartą kolumną ulicą Gościniec, a potem ścieżką polną do gospodarstwa. Po drodze podziwialiśmy piękny krajobraz. Dzieci zostały poczęstowane przez panią domu przepysznym ciastem i posilone ruszyły z radością „na wykopki”, które skończyły się ogniskiem i degustacją pieczonych ziemniaków. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda ciężka praca rolnika, poznać zwierzęta w gospodarstwie oraz zobaczyć prawdziwą starą stodołę i poczuć zapach siana. Oczywiście nie zabrakło zabawy w chowanego oraz harców na placu zabaw u ich koleżanki z klasy Agatki, która wraz z mamą zaprosiła nas do gospodarstwa swoich dziadków. Dziękujemy Wszystkim za mile spędzony czas i mamy nadzieję, że za rok znowu się tam spotkamy.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/09/21/swieto-pieczonego-ziemniaka/