30 września 2023 archive

„Poznajemy tajemnice Gniezna i Biskupina”

Wycieczka klas: IV A, IV B i V A do Gniezna i Biskupina odbyła się w dniu 29 września br. Uczniowie pod opieką pań – Agnieszki Woźniackiej, Marioli Ignatowskiej, Pauliny Michalik oraz Barbary Świeckiej – rozpoczęli ją od wizyty na Wzgórzu Lecha w Katedrze Gnieźnieńskiej. Oczywiście, największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły: informacja, iż w tej świątyni odbyło się pięć królewskich koronacji oraz drzwi gnieźnieńskie, ozdobione scenami z życia Świętego Wojciecha. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym zwiedzili wystawę „Początki państwa polskiego”. Dzięki niej poznali pierwsze wieki naszej państwowości. Później przejechali do Biskupina. Tam weszli do Muzeum Archeologicznego, gdzie obejrzeli stałą wystawę poświęconą dziejom Biskupina. Potem skierowali się do stanowiska archeologicznego na półwyspie Jeziora Biskupińskiego z pozostałościami osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza.

Wyjazd okazał się udany, dzieci nie tylko zdobyły wiedzę, ale i miło spędziły czas. Oprócz niezapomnianych wrażeń, przywiozły do domu pamiątki oraz prezenty dla najbliższych.

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/09/30/poznajemy-tajemnice-gniezna-i-biskupina/