5 września 2023 archive

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Szanowni Państwo.

Informujemy, że w przypadku trudnej sytuacji materialnej można ubiegać się o stypendium szkolne.

Wszelkie informacje oraz wymagane dokumenty znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi w zakładce stypendia i zasiłki szkolne

Ponadto informacji na bieżąco udzielą Państwu pracownicy UMŁ przy ulicy Krzemienieckiej 2b, piętro I, pokój 102, oraz pod numerami telefonu:

42 272-65-65
42 272-65-66 również w języku ukraińskim
42 272-65-67
42 638-48-42

Kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania ze stypendium szkolnego to 600zł netto na osobę w rodzinie.

Termin składania dokumentów – 15 września 2023r.

Wnioski można składać osobiście, pocztą, za pośrednictwem platformy e-PUAP oraz od tego roku szkolnego również poprzez portal:
wsparcie.uml.lodz.pl/dashboard.

W przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia losowego takiego , jak :

– śmierć rodzica
– ciężka choroba
– pożar, włamanie, zalanie mieszkania
– innego zdarzenia mającego wpływ na sytuację materialną i proces edukacyjny ucznia,
można wystąpić o przyznanie zasiłku szkolnego , ale nie później niż dwa miesiące od wystąpienia w/w zdarzenia.

Szczegółowych informacji udziela również Urząd Miasta Łodzi pod tymi samymi numerami telefonów co w przypadku starania się o stypendium szkolne.

UWAGA- dokumentów w sprawie w/w świadczeń nie składamy na terenie szkoły.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/09/05/stypendia-i-zasilki-szkolne-2/