„Starszy kumpel”

„W przyjaźni nie liczy się, kogo znasz najdłużej. Chodzi o tego, kto wszedł do Twojego życia, powiedział ‚Jestem tu dla Ciebie’ i udowodnił to.”

W naszej szkole Samorząd Uczniowski prowadzi we wrześniu projekt „Starszy kumpel”. Prezydium postanowiło otoczyć szczególną opieką i troską najmłodszych uczniów naszej placówki, aby możliwie bezboleśnie przeszli okres adaptacyjny.

W tym celu przez dwa tygodnie odbierali pierwszoklasistów od rodziców z szatni i prowadzili na świetlicę. Następnie zabierali zgromadzone tam klasy i prowadzili na II piętro do sal lekcyjnych.

Ze względu na dużą liczbę dzieci z klas I-III jedzących obiad, SU podjął dyżury na stołówce, aby pomóc w sprawnym przeprowadzeniu posiłku.

Dwa razy w tygodniu podczas długiej przerwy najmłodsi uczniowie zapraszani są na salę gimnastyczną, gdzie SU ze wsparciem klasy VIII prowadzi taneczną przerwę, pełną muzyki i zabaw.

To jeszcze nie koniec działań objętych projektem „Starszy kumpel”, bo w naszej szkole najmłodsi zawsze mogą liczyć na pomoc starszych przyjaciół.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/09/21/starszy-kumpel/