Dot Day 2018

Tegoroczny Dzień Kropki wypadał w…sobotę. Co nie znaczy, że nie obchodziliśmy go w naszej szkole. Wręcz przeciwnie! Dzień talentów wydłużył się od piątku do poniedziałku 🙂

Starsi i młodsi uczniowie z zapałem kropkowali, kolorowali, ruszali się i  udowadniali, że KAŻDY ma swój talent.Wśród zakropkowanych zajęć znalazły się: łączenie kropek wg instrukcji z kierunkami świata, szukanie kropek na mapie (ćwiczenie współrzędnych geograficznych), odkrywanie dalekich planet i wyobrażanie sobie ich wyglądu, tworzenie nowych układów w odległej galaktyce. A także: biegano i ćwiczono zgodnie z zakropkowanymi instrukcjami. Odkodowywano informacje, tworzono prace zainspirowane kropką, rysowano, pisano, tworzono kropki 3D, szyfrowano, grano we własnoręcznie zakropkowane gry, a nawet poznawano alfabet Braille’a i ogólnie bawiono się świetnie, nie zapominając, że to święto kreatywności ma również głębszy, wzmacniający wymiar.

Na pewno za rok znów będziemy się zakropkowywać! 😉

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/09/16/dot-day-2018/