14 września 2018 archive

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”, zainicjowanej przez nauczycieli geografii ze szkół różnego stopnia i z różnych miejsc naszego kraju.

Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.

Uczniowie stu szkołom w stu miejscowościach Polski prześlą pozdrowienia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Ponadto rozpropagują w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, ponieważ kartki z pozdrowieniami będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała jego miejscowość.

W szkole akcję prowadzi samorząd uczniowski, a koordynują p. Donata i p. Ania. Jeśli chcesz być autorem jednej z kartek z pozdrowieniami – koniecznie zgłoś to swojemu wychowawcy!

Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/09/14/100-pozdrowien-na-100-lecie-niepodleglosci/