6 czerwca 2016 archive

Rok otwartej szkoły – czerwiec

Rozpoczęty we wrześniu rok szkolny 2015/2016 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem otwartej szkoły”. Realizując ten priorytet edukacyjny serdecznie zapraszamy do naszej placówki. Jesteśmy otwarci na Waszą obecność! W tym roku będzie o nas wyjątkowo dużo słychać… będzie można o nas przeczytać… będzie można nas zobaczyć i odwiedzić! Na bieżąco będziemy aktualizować wiadomości o tym,
co się u nas dzieje. Jesteśmy otwarci na kulturę, sztukę, sport i środowiska lokalne.
Marcowe „Cześć! Witajcie! Dzień dobry!” zostało już do Was wysłane
ZAPRASZAMY!

CZERWIEC

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/06/06/rok-otwartej-szkoly/

„22 Rajd Juniora”, czyli wydłużony Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka (no trochę opóźnionego, bo było to w sobotę 4 czerwca), członkowie naszego szkolnego koła PTTK wzięli udział w  22 Rajdzie Pieszym „Junior”. Była to już trzecia, a zarazem ostatnia (ale spokojnie, ostatnia… w tym roku szkolnym) nasza wyprawa.  Trasa wycieczki wiodła na lotnisko „Lublinek”. Zanim jednak dotarliśmy do celu, to spacerowaliśmy wśród atrakcyjnych terenów międzyrzecza Neru i Dobrzynki oraz „Uroczyska Lublinek”. Słowa nigdy nie oddadzą piękna przyrody, więc polecamy zajrzeć do naszej galerii zdjęć, a jeszcze lepiej udać się tam osobiście na miejsce, aby docenić te urokliwe zakątki Łodzi. Oczywiście sam port lotniczy był również bardzo ciekawy i sporo atrakcji na nas tam czekało. Były konkursy plastyczne z nagrodami, (co bardziej zaradni uczniowie, trzykrotnie podchodzili do każdej konkurencji, ale nie było to zabronione, powiem więcej – było to mile widziane i nagród dla nikogo nie zabrakło). Zwiedziliśmy także terminal lotniska, ba udało nam się nawet zobaczyć odlot samolotu do Paryża. Na samym końcu poszaleliśmy w sali zabaw. A niektórzy dorośli mówią, że pobyt w hali odlotów jest albo nudny, albo stresujący – nie zgadzamy się z taką opinią. Podróż powrotna minęła dość szybko, być może z powodu wymiany barterowej wygranych nagród pomiędzy dziewczynkami. Przyznam szczerze, że nie doceniłem pomysłowości i zdolności negocjacyjno – handlowych niektórych z naszych dziewcząt. Byłem pod wrażeniem. Do zobaczenia we wrześniu na „Rajdzie Pieczonego Ziemniaka”!

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/06/06/22-rajd-juniora-czyli-wydluzony-dzien-dziecka/