24 czerwca 2015 archive

Wycieczka klasy VI do kręgielni

Zbliżające się wielkimi krokami pożegnanie ze szkołą uczniowie klasy VI „zaczarowują” wycieczkami. Pierwsza z nich odbyła się we wtorek 23.06. Pojechaliśmy na kręgielnię do Jazda- Parku w Silver Screenie. Podzieleni na grupy chłopcy i dziewczęta z zapałem rozgrywali kolejne partie gry w kręgle. Śmiechu było przy tym co niemiara, bo nie zawsze kule trafiały do celu. W przerwach odbywały się również rozgrywki cymbergaja. Wszyscy dobrze się bawili i ćwiczyli koordynację. Dobrze jest spędzać ostatnie chwile na wspólnej zabawie i rozmowach, przecież wkrótce się rozstajemy…

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/06/24/wycieczka-klasy-vi-do-kregielni/

Bal VI klasy

19.06.2015 r. nie był zwyczajnym piątkiem w naszej szkole…O 17.00 na sali gimnastycznej rozległy się dźwięki poloneza, którym pięknie wystrojeni uczniowie klasy VI rozpoczęli pożegnalny bal.
Wzruszeni rodzice i nauczyciele z zachwytem obserwowali taneczne pas, przygotowane przez panią Kasię. W ostatniej parze dumnie tańczyła wychowawczyni- pani Ania. Pani Dyrektor  krótkim przemówieniem do zebranych gości i prawie absolwentów otworzyła bal i życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Zanim dzieciaki ruszyły w pląsy, czekała na nich jeszcze niespodzianka. Na specjalnych karteczkach zapisali swoje marzenie, które następnie wysyłali do nieba przy pomocy baloników z helem (taka swoista”kapsuła czasu”).
Mamy nadzieję, że wszystkie marzenia spełnią się równie pięknie, jak uleciały w powietrze. Potem już tylko chwila dla fotoreporterów uwieczniających uroczyste chwile i rozpoczęły się tańce, konkursy,
zabawy i konsumowanie pyszności przygotowanych przez rodziców. Świetna zabawa trwała aż do 22.00,
a wspaniałe chwile na zawsze pozostaną w sercach uczestników.

Gorąco dziękujemy Rodzicom klasy VI za zorganizowanie i przygotowanie balu.

zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/06/24/bal-vi-klasy-2/

PÓŁKOLONIE

Dobiegły końca półkolonie organizowane w naszej szkole!

Przez cztery tygodnie , w okresie od 29 czerwca do 24 lipca 2015 r dzieci miały możliwość
skorzystania z bardzo bogatej i ciekawej oferty zajęć.

W tym roku spędzaliśmy półkolonie pod hasłem „Łódź – moje miasto”.

Dni upływały nam wesoło na ciekawych wycieczkach. Byliśmy na basenie „Angelica” i w figloraju „Hipcio”.

Korzystaliśmy też z zajęć proponowanych przez Miasto : „Szlakiem Juliana Tuwima” – spacer ulicą Piotrkowską, „Formy , wzory i kolory” – warsztaty plastyczne w Wilii Galeria , „Bangabanga” – warsztaty rękodzieła w Teatrze PINOKIO. „Szlakiem dzikich zwierząt” – zajęcia w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, gry i zabawy sportowe w MOSiR…to tylko niektóre z wycieczek, w których braliśmy udział.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do doskonałej organizacji tegorocznych, wakacyjnych zajęć.

Życzymy wspaniałych, pełnych słońca i odpoczynku wakacji !

zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/06/24/polkolonie-13-24-lipca/