Wycieczka do Warszawy kl. II i III

Dnia 14 października 2014r uczniowie klasy II i III postanowili uczcić Dzień Nauczyciela w Warszawie!
Z samego rana, z uśmiechem na ustach i plecakami pełnymi „różnych potrzebnych rzeczy„ wyruszyliśmy do naszej stolicy.
Piękna, jesienna pogoda towarzyszyła nam już od początku drogi. Pierwszym punktem programu był udział w zajęciach muzealnych
w Pałacu na Wyspie oraz Pałacu Myśliwieckim. Pani edukator odkryła przed nami trochę tajemnic z życia króla „Stasia”,
czyli Stanisława Augusta Poniatowskiego, a super-pan przewodnik pokazał ciekawe miejsca i znane pomniki.
Po krótkim, ale ciepłym posiłku udaliśmy się na spacer po Krakowskim Przedmieściu. Atmosfera była niezwykła – „w powietrzu czuć było napięcie przed zbliżającym się meczem Polska-Szkocja” więc niektórzy z nas założyli na szyję szaliki w narodowych barwach.
W drodze na Stare Miasto zatrzymaliśmy się dłuższą chwilę przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Z podziwem oglądaliśmy zmianę warty. Starówka prezentowała się pięknie! Tłumy turystów, zakup pamiątek, Syrenka – to wszystko, na pewno na długo, pozostanie w naszej pamięci. Widok zaś z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki dostarczył niezapomnianych wrażeń. Ostatnim spojrzeniem na spokojnie płynącą Wisłę i powoli podświetlany Stadion Narodowy – pożegnaliśmy naszą piękną stolicę!


Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/10/17/wycieczka-do-warszawy-kl-ii-i-iii/