10 listopada 2021 archive

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy już 2 listopada.

Wszyscy uczniowie przygotowywali się do odśpiewania pieśni i piosenek patriotycznych, by móc je zaprezentować 10 listopada podczas koncertu pt. „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Niestety, obecna sytuacja pandemiczna zweryfikowała plany i ostatecznie uczniowie odśpiewali przygotowane pieśni i piosenki w klasach.

Ponadto uczniowie klas I-VII składali Polsce, z okazji Jej święta, życzenia. Jakie? Aby panował pokój i spokój na granicach, aby nie brakowało wolności i pieniędzy na rozwój i by Polacy dbali o kraj, np. sadząc drzewa czy dbając o segregowanie śmieci. Pierwszoklasiści uczący się dopiero pisać złożyli Ojczyźnie życzenia rysunkowe.

Poza tym uczniowie klas V i VII realizowali projekt „Superbohaterki”, poznając wspaniałe Polki, m.in. Marię Kunic, Zofię Stryjeńską, Krystynę Skarbek, Stephanie Kwolek i Wandę Rutkiewicz. Dowiedzieli się, jak żyły, czego dokonały i co było dla nich ważne. Dowiedzieli się, jakie wyjątkowe moce i talenty zdecydowały o ich wielkości albo sukcesie.

Podczas lekcji plastyki dzieci rysowały portrety Józefa Piłsudskiego, a także jego żołnierzy podczas walki czy odpoczynku. Niektórzy uczniowie stworzyli komiksy prezentujące życie Marszałka. Prace te zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Klasa IV b pomimo covidowego odosobnienia połączyła swe serca życząc Ojczyźnie samych pięknych i przepełnionych szczęściem dni.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI ZE SZKOLNYCH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/11/10/swieto-niepodleglosci-w-naszej-szkole/

PODZIEL SIĘ WIGILIĄ

W naszej szkole trwa akcja „Podziel się Wigilią”,  podczas której zbieramy dary dla podopiecznych Fundacji Małgorzaty Niemczyk.

Ze względu na sytuację pandemiczną mamy nieco utrudnione zadanie, wierzymy jednak, że wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami przyłączą się do umilenia świąt Bożego Narodzenia dzieciom z ośrodków specjalnych i domów dziecka. Czekamy na dary dla małych podopiecznych fundacji.

Prosimy… PODZIEL SIĘ WIGILIĄ!

PLAKAT AKCJI:

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/11/10/podziel-sie-wigilia/