ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy już 2 listopada.

Wszyscy uczniowie przygotowywali się do odśpiewania pieśni i piosenek patriotycznych, by móc je zaprezentować 10 listopada podczas koncertu pt. „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Niestety, obecna sytuacja pandemiczna zweryfikowała plany i ostatecznie uczniowie odśpiewali przygotowane pieśni i piosenki w klasach.

Ponadto uczniowie klas I-VII składali Polsce, z okazji Jej święta, życzenia. Jakie? Aby panował pokój i spokój na granicach, aby nie brakowało wolności i pieniędzy na rozwój i by Polacy dbali o kraj, np. sadząc drzewa czy dbając o segregowanie śmieci. Pierwszoklasiści uczący się dopiero pisać złożyli Ojczyźnie życzenia rysunkowe.

Poza tym uczniowie klas V i VII realizowali projekt „Superbohaterki”, poznając wspaniałe Polki, m.in. Marię Kunic, Zofię Stryjeńską, Krystynę Skarbek, Stephanie Kwolek i Wandę Rutkiewicz. Dowiedzieli się, jak żyły, czego dokonały i co było dla nich ważne. Dowiedzieli się, jakie wyjątkowe moce i talenty zdecydowały o ich wielkości albo sukcesie.

Podczas lekcji plastyki dzieci rysowały portrety Józefa Piłsudskiego, a także jego żołnierzy podczas walki czy odpoczynku. Niektórzy uczniowie stworzyli komiksy prezentujące życie Marszałka. Prace te zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Klasa IV b pomimo covidowego odosobnienia połączyła swe serca życząc Ojczyźnie samych pięknych i przepełnionych szczęściem dni.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI ZE SZKOLNYCH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/11/10/swieto-niepodleglosci-w-naszej-szkole/