21 października 2019 archive

Noc szaleństw w szkole klasy Va

Każda przygoda zaczyna się pierwszym krokiem, który często jest najtrudniej wykonać. Tak i w naszym przypadku, też trzeba go było uczynić, a z reguły nie są to ciekawe rzeczy. Któż bowiem lubi to całe rozkładanie sprzętu, podłączanie kabli, przygotowywanie miejsca na ognisko, rozkładanie materaców i śpiworów, o przygotowaniu jedzenia nie wspominając nawet? No z ręką na sercu, kto? Tak też myśleliśmy! Cała ta niesamowita historia zaczęła się wieczorem, od dość żmudnej pracy, ale potem…no potem to się działo… Wspaniała zabawa…prawie do „białego rana”. Rozpoczęła się ona na boisku, na którym to odbyła się rywalizacja sportowa. A że ruch ma to do siebie, że przy okazji spala się mnóstwo kalorii, to jakoś trzeba było uzupełnić ten deficyt energetyczny. W ruch więc poszły patyki. Ale my nie pandy, spokojnie, nie jedliśmy ich, tylko użyliśmy, żeby własnoręcznie upiec na ognisku kiełbaski, co już było niesamowitą atrakcją. Oczywiście zwycięzcy zawodów jako pierwsi mogli zjeść te smakołyki. Cudownie ciepły wieczór był idealny na wspólną integrację na świeżym powietrzu. Kiedy już zapadły ciemności, przenieśliśmy się do budynku szkoły, który zazwyczaj kojarzy się z dość monotonnym rytmem lekcji. Ale nie tym razem, ponieważ tam rozegrała się bitwa na poduchy z żywiołową akcją, niczym z filmów batalistycznych! Oglądaliście bitwę pięciu armii z „Hobbita”? No to pomnóżcie to razy dwa, weźcie do sześcianu potęgi i wyjdzie wam, mniej więcej, skala naszej walki. Kto pomyślał, że najlepsze już poza nami…no cóż mylił się i to bardzo. Karaoke ma bowiem to do siebie, że wszyscy świetnie się bawili, śpiewając do mikrofonów wszystkim znane „Oczy zielone”… Wieczór zakończyliśmy projekcją filmu „Alladyn”. Niektórzy jeszcze długo nie mogli zasnąć, inni padli ze zmęczenia…ale jedno jest pewne, wszyscy mieli uśmiechy na ustach! Poranek obudził nas pięknym słońcem i doskonałym nastrojem. Rodzice zadbali nawet o śniadanie do łóżek dla wszystkich!!! To był niezapomniany, radosny czas, integrujący wszystkich uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, bez Państwa te wyjątkowe chwile pozostałyby w sferze marzeń!

Uwaga poniżej filmy z naszej szaleńczej nocy!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/10/21/noc-szalenstw-w-szkole-klasy-va/