4 października 2019 archive

WYBORY- WAŻNA RZECZ!

Dnia 4.10.2019 r. odbyła się w naszej placówce lekcja społecznego obywatelstwa, czyli wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Dokładnie tak samo, jak w demokratycznym państwie, dzień głosowania poprzedzony był ożywioną kampanią wyborczą. W szkole zawisły plakaty kandydatów na przewodniczącego szkoły oraz odbyły się ich prezentacje, a także najważniejsze…kuluarowe rozmowy zachęcające do oddania głosu na konkretnego kandydata.

Dzisiaj wszyscy uczniowie od klasy II do VIII wykazali się postawą obywatelską i wybrali swojego przedstawiciela, który będzie ich odtąd godnie reprezentował.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 została:

Weronika Traczyk z klasy VIII,

zastępcą przewodniczącej zaś

Amelia Sabela z klasy VII.

Serdecznie gratulujemy nowo wybranemu Samorządowi!

Uczniom zaś dziękujemy za piękną prospołeczną postawę.

W komisji wyborczej zasiedli uroczyście ubrani Judyta Siwińska z klasy IV oraz Jakub i Piotr Bojan z klasy VIb i to oni czuwali nad organizacją i prawidłowym przebiegiem głosowania. Dziękujemy za zaangażowanie!

GALERIA OBRAZÓW

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/10/04/wybory-wazna-rzecz/

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

Dzień 3 października 2019r. zapisał się na kartach historii naszej szkoły jako kolejny z wyjątkowych dni w każdym roku szkolnym. Tego dnia pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali włączeni do grona naszej społeczności szkolnej.

Uroczysta akademia  rozpoczęła się ciepłymi słowami Pani Dyrektor
do najmłodszych uczniów oraz ich Rodziców.  Ten miły akcent był

w dalszej części zaproszeniem wszystkich gości, w tym zaprzyjaźnionych przedszkolaków z PM nr 233 w Łodzi, do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu najmłodszych.

W trochę jesiennym nastroju, ale w szkolnej atmosferze, z uśmiechami na buzi, pierwszaki udowadniali, że są gotowe do nauki, znają zasady zachowania w szkole, na drodze oraz mają wiedzę o swojej Ojczyźnie.

I tak przygotowani złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Aleksandra Sawicka-Kowalczyk uroczyście pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 130 im M. J. Piłsudskiego w Łodzi.

Nie zabrakło w tym dniu niespodzianek! Rodzice przekazali Pani Dyrektor oraz wychowawcy piękne bukiety kwiatów, a swoim pociechom ciekawe pomoce do zabawy podczas szkolnych przerw! Bardzo miłym prezentem okazały się też kolorowe gumki-upominki od starszych kolegów
i koleżanek z edukacji wczesnoszkolnej.

Dla uczniów klasy pierwszej i  ich wychowawczyni był to dzień niezapomnianych wrażeń!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/10/04/9315/