Rajd najmłodszych

Po wakacyjnej przerwie, w dniu 28 września 2019 roku, członkowie szkolnego koła PTTK wyruszyli na szlaki turystyczne Łodzi i jej najbliższych okolic. Tym razem nasza wędrówka wiodła z łódzkiego osiedla Andrzejów do miejscowości Janówka. Chcąc być w zgodzie z kronikarskim i chronologicznym porządkiem to należy napisać, że tak naprawdę wystartowaliśmy z widzewskiego dworca, skąd  pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dotarliśmy na start rajdu. Pogoda dopisała, po nocnej ulewie pozostały tylko wspomnienia i gdzieniegdzie widoczne kałuże. Nam jednak przyświecało słońce i nim się obejrzeliśmy przeszliśmy całą trasę kończąc rajd (po raz kolejny zresztą) na pierwszym miejscu. Wszak szlachectwo zobowiązuje – jesteśmy szkołą promującą zdrowie, chcącą pozyskać stosowny certyfikat z tej kategorii. Członkowie koła turystycznego swoją postawą fizyczna, hartem ducha, ale także poświęceniem swojego cennego czasu, w dniu wolnym od obowiązku szkolnego, udowodnili, że jest to działanie jak najbardziej uzasadnione. Tradycyjnie już na mecie było ognisko z kiełbaskami. Ktoś dociekliwy mógłby zapytać, ale zaraz, zaraz kiełbaski i promocja zdrowia? My odpowiadamy: kiełbaski były ze zmniejszoną zawartością tłuszczu, chlebek był żytni na zakwasie, bez drożdży, ze zmniejszoną ilością soli, a poza tym po kilkugodzinnym marszu nasz bilans energetyczny był na minusie i jedna kiełbaska z kromką lub nawet dwiema pieczywa nie zrównoważyły tego…:) I dobrze z reguły ludzie w weekendy przybierają na wadze (nie wnikajmy w szczegóły, bo na ten temat książkę by można napisać), my straciliśmy, w najgorszym przypadku nie przybraliśmy na niej:). Czekał nas jeszcze spacer na peron i pociągiem ŁKA wróciliśmy na Widzew. Do zobaczenia na następnym rajdzie dokładnie w nasze Święto Niepodległości.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/09/28/rajd-najmlodszych/