Pierwszaki uczą się zachowania w różnych sytuacjach

Początek września to czas kiedy wszyscy przypominamy sobie o ważnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły oraz zachowaniach w różnych sytuacjach zarówno w domu jak i w szkole.

Za najmłodszymi uczniami naszej szkoły już pierwsze krótkie wycieczki do najbliższego skrzyżowania by sprawdzić umiejętności prawidłowego zachowania przy przechodzeniu przez jezdnię … oczywiście w miejscu do tego wyznaczonym  czyli przejściu dla pieszych!

Będąc dobrze widocznymi (bo w specjalnych odblaskowych kamizelkach) powtarzali, ucząc się, że „ulica to nie plac zabaw, nawet na pasach trzeba uważać”!

Potem nadszedł czas na spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Z uwagą i zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek jak należy się zachować w różnych, często nowych sytuacjach, by zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

I jeszcze jedno … rada dla wszystkich!

Mamy jesień… pamiętajmy o tym by być widocznym o zmroku! Nośmy znaczki odblaskowe!!

dav

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/09/24/pierwszaki-ucza-sie-zachowania-w-roznych-sytuacjach/