4 czerwca 2018 archive

„Akcja Niepodległość”

Uczniowie klasy VI wraz z częścią klasy VII uczestniczyli w kolejnej
VI edycji projektu UMŁ i SSM „Odkrywcy Łodzi”, pod nazwą „Akcja Niepodległość”.
Tym razem wyruszyli do Grotnik, gdzie odbywała się gra terenowa.
Po krótkim wykładzie na temat historii odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, podzieleni na grupy zajęli się czekającymi zadaniami. Wcielili się w role agentów NZR
oraz POW i wyruszyli do lasu na poszukiwanie ukrytych wskazówek.
Z zapałem i zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, zakończone rozszyfrowaniem zdobytej depeszy.
Zabawa była dobrze zorganizowana i aktywizująca uczestników.
A potem czekała na uczniów uczta kulinarna, czyli pieczenie kiełbasek
i chleba przy ognisku.
Na koniec chłopcy rozegrali jeszcze między sobą mecz piłki nożnej
na świeżym leśnym powietrzu  i w świetnych humorach, choć nieco zmęczeni, wszyscy wrócili  do Łodzi.

.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/06/04/akcja-niepodleglosc/

Sukcesy naszych piłkarzy!

Niezwykle miło nam ogłosić, że trójka naszych uczniów: Hubert Gabrysiak, Bartek Łoś i Janusz Styś zajęła, wraz ze swoim zespołem, drugie miejsce w turnieju Mundialito. Są to piłkarskie mistrzostwa świata dla drużyn z województwa łódzkiego, w których startowało ponad 60 zespołów. Jak widać na zdjęciu chłopcy reprezentowali Chorwację (na codzień trenują w klubie Sport Perfect w roczniku 2006, ale na potrzeby turnieju cała drużyna wylosowała i godnie reprezentowała kraj z charakterystyczną szachownicą na koszulkach). Dodatkowym wyróżnieniem dla najlepszego bramkarza turnieju został uhonorowany Hubert. WIELKIE BRAWA dla całej trójki!

To nie koniec dobrych informacji. Janusz Styś został powołany do kadry ŁZPN U-12 na konsultację szkoleniową. Życzymy sukcesów i motywacji do jeszcze cięższej pracy na treningch. Kto wie, może o sukcesach Jasia i jego kolegów usłyszymy kiedyś na prawdziwym Mundialu. Czego sobie i im życzymy!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/06/04/sukcesy-naszych-pilkarzy/