Dzień Sportu

W czwartkowy poranek uczniowie klas pierwszych spotkali się z Przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 233 na boisku szkolnym, aby wspólnie uczcić Dzień Sportu. Uczniowie klas pierwszych, oczekując na przyjście gości, rozgrzewali się przy muzyce pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego. Dzieci podzielone na grupy pod opieką nauczycieli i starszych kolegów z SU, wzięły udział w zawodach i zabawach sportowych. Miały okazję spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, wyścigach rzędów czy zabawach z piłkami i szarfami. Dużą radość sprawiła im zabawa z chustą animacyjną oraz aktywność na placu zabaw. Ważnym punktem programu było spotkanie ze strażakami z OSP Wiskitno oraz Grupą Ratownictwa Specjalistycznego. Dzieci „gasiły pożar”, zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka oraz nabyły wiedzę i umiejętności praktyczne udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wspólny czas zakończył się otrzymaniem pamiątkowych medali za wzorowe zachowanie i postawę fair play. Przedszkolaki – dziękujemy za fantastyczną zabawę i do zobaczenia!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/05/09/dzien-sportu/