27 marca 2024 archive

Pierwszy Dzień Wiosny.
Przed świętami warto jeszcze wspomnieć o naszych sposobach na pożegnanie zimy i przywitanie wiosny.
Ten dzień dla naszych uczniów to troszkę luźniejszy czas w szkole. Nie ma sprawdzianów, kartkówek i sprawdzania wiedzy na ocenę, jest za to czas spędzony na świeżym powietrzu i nieszablonowe lekcje. Zacznijmy od tego że wszyscy przyszlimy ubrani na zielono… i już zrobiło się weselej.
Lekcja dla klas 1-3 to gra terenowa- Szukanie Marzanny. W tym roku bogini zimy była w kawałkach, a każda klasa miała za zadanie rozwiązać zagadki i znaleźć odpowiedni fragment. Złożoną Marzannę spalono i wrzucono do wody jak nakazuje tradycja. Tradycją, jest również po obrzędzie nie oglądanie się za siebie wtedy na pewno.. Zima pójdzie precz!Lekcja WF-u dla całej szkoły to wspólne tańce na boisku i bicie rekordu w ilości osób tańczących „Belgijkę”. Hmm.. rekord niepokonany, ale i tak było nas dużo. Aż 130 uczniów złapało za rękę koleżankę i kolegę i przez 7 minut tańczyło z uśmiechem na twarzy. Miło było zobaczyć tą współpracę i integrację.Lekcja biologi i ekologii to.. Galante sprzątanie! Każda klasa wybrała się z ekwipunkiem dzielnego ekologa i wysprzątała teren szkoły, pobocze i okolicę osiedla. Zaangażowanie uczniów w tym roku było niesamowite. Zebraliśmy ogromną ilość śmieci i mówimy głośno… Nie zaśmiecaj Ziemi!!!Lekcja kreatywności to wspaniała zabawa z nową technologią wykorzystywaną przez Panią Kasię na lekcji plastyki. To wspaniały temat, ale też bardzo obszerny dlatego rozwijamy go dodatkowo w innym poście i zachęcamy do przeczytania. Powstały nawiązujące do wiosny piękne prace.

Po takich działaniach zima będzie się bała do nas wrócić.
Dziękujemy i życzymy samych ciepłych słonecznych dni.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/03/27/pierwszy-dzien-wiosny/

Pisanka Sześcianami Malowana

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas VI i VII na lekcjach matematyki podjęli wyzwanie z Minecraft Education – pisanka sześcianami malowana. Powstały piękne prace.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/03/27/pisanka-szescianami-malowana/