Europejskie dni sportu #BEACTIVE za nami.

Ta sportowa inicjatywa promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Zachęca do ruchu podczas kilku dni promocji i kontynuowania działań przez cały rok.
W tym roku szkolnym uczciliśmy te dni wyjątkowymi zajęciami.
Przygotowanie i renowacja boiska oraz sprzętu sportowego to pierwszy punkt planu. Dziękujemy zaangażowanym osobom w porządki oraz jednej sympatycznej i uzdolnionej babci, która dokonała krawieckich przeróbek naszych sportowych koszulek.
Kolejnym punktem programu było przygotowanie flag i obecność na meczu siatkówki kobiet. Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich odbywały się w Łodzi w Atlas Arenie…nie mogło nas tam zabraknąć. Mieliśmy też niebywałą okazję zobaczyć Reprezentantki Pilski od kulis.
Następne zadanie to udział w innowacyjnej lekcji z użyciem nowych technologii. W skrócie: projektor, nagłośnienie, specjalny rodzaj gry sportowej ruchowej, PS 4 oraz kamera Move, która rejestruje naszą aktywność przetwarza na cenne punkty  i gwarantuje świetną zabawę.
Powstały również nowe sportowe tablice- „Nasze szkolne rekordy”, „Bezpieczeństwo podczas aktywności sportowej”.
W słoneczne dni zachęcamy nadal do aktywności podczas długiej przerwy poza murami szkoły-  „Przerwa na dworze” oraz zajęć tanecznych na świeżym powietrzu- Szkolne kółko taneczne.
Zespół Promocji Zdrowia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/10/09/europejskie-dni-sportu-beactive-za-nami/