Wrześniowe spotkania w klasach drugich

Początek roku szkolnego to zawsze czas pełen niespodzianek! I tak właśnie drugi rok swojej nauki rozpoczęli uczniowie klas drugich.

8 września 2023r. stał się okazją do aktywnego włączenia się do Narodowego Czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. I choć to lektura dla bardziej dojrzałych czytelników drugoklasiści bardzo uważnie słuchali fragmentu czytanego przez p. Roksanę i świetnie odpowiadali na pytania z przygotowanego testu ! To dobrze zapowiadający się czytelnicy

Nieoczekiwanie do naszej szkoły zawitali też niezwykli goście ze swoją opiekunką p. Marią Kubiak – mamą jednej z uczennic klasy II c. Była to bardzo ciekawa i życiowa lekcja o przyjaźni z czworonogiem, opiece nad nim oraz właściwym zachowaniu się podczas niezapowiedzianego spotkania.

Wrzesień to miesiąc, w którym można znaleźć w kalendarzu jakieś nietypowe święto. I tym właśnie okazał się Dzień Kropki! W każdej klasie zaroiło się od cudownych, małych, dużych, kolorowych kropek! Stało się to okazją do poznania jednego z dawnych zawodów – garncarza. I choć nie udało się ulepić glinianych garnków to udało się zaprojektować oryginalne talerze dzięki czemu w naszej szkole można było obejrzeć CERAMIKĘ Z WISKITNA !!

Pierwszy miesiąc szkoły drugoklasiści zakończyli wspólnym spotkaniem czytelniczym pod hasłem „Dzień Głośnego Czytania”, który przypadł w piątek 29 września. To świetna okazja do promocji czytelnictwa i spotkania z książką. Opiekun biblioteki szkolnej zaprosił wszystkie dzieci do wysłuchania jednej z wielu pięknych baśni Andersena – Nowe szaty Cesarza. Uwieńczeniem spotkania była projekcja baśni.

Wrzesień minął naprawdę szybko, bo w szkole nie można się nudzić !!

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/10/07/wrzesniowe-spotkania-w-klasach-drugich/