Z wizytą w Warszawie

Dnia 19 czerwca 2023r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się w swoją pierwszą jednodniową podróż autokarem. Celem wycieczki było poznanie naszej pięknej stolicy Warszawy. I choć już trochę udało nam się do tej podróży przygotować to nie poznaliśmy wszystkich tajemniczych opowieści czyli warszawskich legend. Pani przewodnik miała więc nie lada wyzwanie!

Stolica przywitała nas piękną, słoneczną pogodą! I tak, spacerując uliczkami Starego Miasta udało nam się wysłuchać nieznanej nam opowieści o warszawskiej Syrence i zobaczyć jej piękną postać na Rynku Starego Miasta. Na ścianie jednej z kamienic naszym oczom ukazał się i sam Bazyliszek, a opowieść o jego przenikliwym, okrutnym wzroku u niektórych wywołała mały dreszczyk. Wyposażeni w „warszawskie pamiątki” udaliśmy się jeszcze w kierunku znanego wszystkim Pałacu Kultury i Nauki, by na jego 30. piętrze obejrzeć przepiękną panoramę Warszawy. To ogromne, ciekawe i piękne miasto! A płynąca przez nie Wisła wzbudza zachwyt!

Niejedno mamy jeszcze do zobaczenia w stolicy, ale to już na inną wycieczkę …

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/06/21/z-wizyta-w-warszawie-2/