Podsumowanie Tygodnia Zdrowia

Oficjalnym rozpoczęciem naszego TYGODNIA ZDROWIA był Piknik z okazji Dnia Dziecka przeplatany Piknikiem Zdrowia, gdyż pierwszym zadaniem każdej klasy było przygotowanie zdrowej przekąski odpowiednio do wytypowanego warzywa lub owocu. Na każdym stanowisku zaprezentowane były cenne informacje i wartości smakołyku.

Drugi dzień to występ naszej utalentowanej szkolnej grupy tanecznej na wielkim otwarciu finału Mistrzostw Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt.  Duże brawa dla dziewcząt za odwagę, to był ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością.

Trzeci dzień to warsztaty klasy 4 nawiązujące do tematu dbania o świat zwierząt i empatię do pupili domowych.  Nasze działania zakończyły się wykonaniem balonowych piesków. Ważnym aspektem naszego życia jest ograniczanie hałasu i tu „Dzień bez Hałasu” miał nam zwrócić na to szczególną uwagę.

Czwarty dzień to Międzyszkolna „Familiada o zdrowiu”-  konkurs w formule teleturnieju, który sprawdza wiedzę z dziedziny zdrowia, sportu i ekologii. Zaprosiliśmy do nas uczniów Szkoły Podstawowej nr 173 i zagraliśmy w familiadę. Każda drużyna walczyła o cenne punkty i odpowiadała na pytania. Zwyciężyła nasza szkoła!!! Wiedza z zakresu zdrowego stylu życia nie jest na obca. Obie drużyny otrzymały puchar zdrowia i  superbohaterów zdrowia, których można było zjeść i dodatkowo przyswoić kilka cennych witamin. W przyszłym roku do rywalizacji zaprosimy chyba więcej szkół 😉

Piąty dzień to spacer w dużym wydaniu. Rajd pieszy z zadaniami klasy 4 z małą przerwą na piknik w Pasażu Schillera i nagrodą w postaci lodów w Manufakturze. W tym dniu również inne klasy dołączyły do DNIA PUSTEJ KLASY i zaplanowały ciekawe aktywne wycieczki klasowe.

Nie możemy zapomnieć również o aktywności sportowej. Szkolny Turniej Piłki Nożnej odbył się w trakcie pikniku… i tu duże zaskoczenie!!! Wygrały drużyny zgrane, koleżeńskie i kierujące się zasadą fair play.  Zwycięzcami klas młodszych okazała się po dogrywce w formie karnych klasa 3a. Wielkie ukłony dla tej klasy cały turniej grali zgodnie z zasadami i zespołowo. Zwycięzcami klas starszych okazał się zespół połączonych klas 5a i 5b. Ten zespół  pokazał klasę, grał i sędziował bez żadnej skazy. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników, aby trafili do naszej Reprezentacji Polski. Wyniki byłyby inne 😉

Rozdanie nagród, upominków za różne aktywności sportowe i intelektualne tj. szachy czy rzut kaloszem to już formalność. Zadajmy sobie jednak pytanie co jest nagrodą? Nagrodą jest wspaniała zabawa, zdrowie i ruch, nagrody rzeczowe nigdy temu nie dorównają ….no chyba, że naszym sponsorem zostanie firma z obgryzionym jabłuszkiem 😉  

ZDJĘCIA

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/06/21/podsumowanie-tygodnia-zdrowia/