Promujemy zdrowy styl życia!!!

Promujemy zdrowy styl życia!!!

Nasza szkoła od wielu lat należy do programu Szkół Promujących Zdrowie. Szczególnie teraz jest to bardzo ważny temat. Zmniejszona ilość ruchu spowodowana pandemią oraz spadek formy zarówno fizycznej jak i psychicznej, to takie aspekty, z którymi musimy się obecnie mierzyć.
Ruszamy z działaniami, które mają poprawić ten stan.
Rozpoczęliśmy od haseł motywacyjnych i prac na naszych tablicach zdrowia.
Kolejnym etapem był spokojny, bezpieczny powrót dzieci do dobrej formy sportowej podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć świetlicy oraz dwóch przerw w ciągu dnia, które odbywają się na dworze z możliwością korzystania ze sprzętu sportowego.
Trzeci etap to wdrożenie w plan szkoły Programu Innowacji- Spadochron, którego koordynatorem jest Pani pedagog, a program ma na celu wspomóc dzieci w spokojnym i bezstresowym powrocie do szkoły oraz w pozytywny sposób działać ze lękiem i depresją  spowodowaną pandemią. Oznacza to, że dbamy o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną naszych aktywnych uczniów.
Czwarty etap to organizacją Obchodów Narodowego Dnia Sportu, w którym zwracamy uwagę na aktywność fizyczną w ciekawej i innowacyjnej formie gier terenowych. W tym dniu również odbył się konkurs na makietę boiska sportowego, a głównym tematem przewodnim prac było hasło- Sport łączy wszystkich ludzi na całym świecie.
Uczniowie mieli możliwość wykonania na świetlicy medali sportowych z masy solnej. Podczas zajęć plastycznych tworzyli plakaty o tematyce zdrowotnej. Zachęcaliśmy również do założenia koszulki sportowej ulubionej drużyny lub sportowca.

Dzień zakończył się podsumowaniem działań, zachęceniem do aktywności fizycznej, zwróceniem uwagi, że sport jest jednym z czynników wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie oraz zapoznanie z hasłem przewodnim tego dnia – BIEGAĆ, SKAKAĆ, LATAĆ, PŁYWAĆ W TAŃCU, W RUCHU WYPOCZYWAĆ. 

Koordynator zespołu Promocji Zdrowia- Paulina Michalik 
Członek zespołu- Ewelina Marczak
Członkowie wspierający: Małgorzata Zagórska, Krzysztof Bednarek, Olga Pęzik, Michał Wojciechowski, Anna Romańska, Katarzyna Kasprzak, Ewa Urbańska. 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/10/08/promujemy-zdrowy-styl-zycia/