Pozdrowienia z Kłóbki

 

6 października 2021r. klasy drugie wybrały się na zajęcia tematyczne do …. Kłóbki, a dokładniej do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. To urokliwe miejsce przeniosło nas w dawne czasy! Spacerując ścieżką oglądaliśmy stare, przeważnie drewniane zabudowy wsi. Była stara chałupa, budynki gospodarcze, młyn, zagrody oraz co ciekawe mnóstwo zwierząt, które z zaciekawieniem nam się przyglądały😊 Może, gdyby nie krople deszczu, które nam towarzyszyły niektórzy z nas mieliby okazję spotkania ze stadem kóz, które niestety chowały się przy okazałym drewnianym młynie „koźlaku”.

Podczas pobytu w skansenie braliśmy udział w zajęciach tłoczenia oleju oraz wyrobu masła! Czy było smaczne?? Bardzo !! Niektórzy zjedli ponoć … 5-6 kanapek z tym masełkiem😊

Niesamowite wrażenie zrobiła na nas również stara szkoła. Siedzieliśmy w drewnianych ławkach ćwicząc piękną kaligrafię stalówką moczoną w atramencie! Okazało się, że nie jest to łatwa nauka pisania! Chyba wolimy nasze ołówki!! Na pamiątkę otrzymaliśmy certyfikaty o odbyciu zajęć w muzealnej szkole!

Spotkanie zakończyliśmy piecząc kiełbaskę przy ognisku. Pogoda nie popsuła nam humorów tego dnia!!

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/10/08/pozdrowienia-z-klobki/