Kotlina Kłodzka 27-29.05.2019 r.

W dniach 27-29 maja 2019 roku uczniowie obu klas czwartych i szóstej, wzięli udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Program wycieczki obejmował zwiedzanie:

• Starego Miasta w Kłodzku i  jego twierdzy
  • Kudowy Zdroju (pijalni wód i Parku Zdrojowego)
  • Kaplicy Czaszek w Kudowie-Czermnej,
  • Ruchomej szopki w Kudowie-Strążnej,
  • Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych,
  • Labiryntu skalnego „Błędne Skały”w Górach Stołowych,
  • Kopalni złota i arszeniku i osady górniczej w Złotym Stoku.
    Wszystkie zaplanowane atrakcje udało nam się zrealizować. Drugiego dnia, po południu zaczął padać deszcz i pokrzyżował nam plany zorganizowania ogniska (które, co należy podkreślić, było opcjonalnym, a nie obligatoryjnym, punktem wycieczki). Nie ma tego złego, co by jednak na dobre nie wyszło, nie z nami takimi zuchami w każdym razie. Nie było ogniska…była dyskoteka. Sądząc po uczniowskich minach, które można obejrzeć na załączonych zdjęciach, wycieczka się podobała. Atrakcji nie zabrakło nikomu, odwiedzane miejsca były bardzo ciekawe i na długo zapadły w naszą pamięć. Pensjonat, w którym kwaterowaliśmy, był naprawdę urokliwie położony, a jego wewnętrzny wystrój mógł się spodobać największym malkontentom. Podróżowaliśmy komfortowym i nowiutkim autokarem, zakupionym 3 tygodnie wcześniej. Do tego prawdziwy mistrz manewrów za kierownicą, co było szczególnie przydatne na wąskich drogach, serpentynach i parkingach. Czego więc brakło do pełni szczęścia? Chyba tylko  dwóch dni więcej spędzonych na Ziemi Kłodzkiej…Może innym razem:)

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/06/02/kotlina-klodzka-27-29-05-2019-r/