11 czerwca 2019 archive

Szkolny tydzień zdrowia

Ubiegły tydzień w naszej szkole minął pod hasłem promowania zdrowego stylu życia Pozytywne emocje sportowe i zdrowe życie- lekarstwem na smutek, lęk i depresję”. Każdego dnia na uczniów czekały inne niespodzianki.

DZIEŃ DZIŁANIA I ATRAKCJE
PONIEDZIAŁEK 3.06 ZIELONE BOISKO – DODATKOWE MECZE PIŁKI NOŻNEJ (TE DRUŻYNY KTÓRE BYŁY NA WYCIECZKACH)

KORYTARZ PARTER-WYSTAWA UKRYTY CUKIER PRZYGOTOWANA PRZEZ UCZNIÓW

KORYTARZ PARTER –  GAZETKA SPORTOWA- „PRODUKTY, KTÓRE WPŁYWAJĄ POZYTYWNIE NA NASZE SAMOPOCZUCIE”

WTOREK 4.06 SALA GIMNASTYCZNA – POKAZ W MOBILNYM PLANETARIUM O ŚRODOWISKU
I OBIEGU WODY W PRZYRODZIE
ŚRODA 5.06 UDZIAŁ REPREZENTACJI SZKOŁY W KONKURSIE MIĘDZYSZKOLNYM O ŚRODOWISKU I ZDROWYM ŻYCIU

WARSZTATY  O FONOHOLIZMIE – „TELEFON JAKO PRZYCZYNA LEKÓW, SMUTKU I DEPRESJI”

CZWARTEK 6.06 KONKURS NA NAJZDROWSZĄ I NAJŁADNIEJSZĄ ŚNIADANIÓWKĘ DLA WSZYSTKICH KLAS GODZ. 8:00- 11:30 – ŚNIADANIÓWKĘ Z ZAWARTOŚCIĄ PRZYNOSIMY DO SZKOŁY NA STOŁÓWKĘ, ZGŁASZAMY SIĘ DO KONKURSU I PREZENTUJEMY ZAWARTOŚĆ, ZOSTANIE WYKONANE ZDJĘCIE, A JURORZY OCENIĄ PRACĘ, PUKTY BĘDĄ PRZYZNAWANE ZA : WYGLĄD, ZDROWE PRODUKTY I WARTOŚCI ODŻYWCZE

DO WYGRANIA PUCHAR ZDROWIA !!!

PIĄTEK 7.06 EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

LEKCJE W-F W INNYM WYDANIU (UKTYTE ZADANIA SPORTOWE, NIEKONWENCJONELNE PRZEDMIOTY)

PODSUMOWANIE TYGODNIA ZDROWIA WRĘCZENIE DYPLOMÓW, WYRÓŻNIEŃ, PUCHARÓW

Cóż to był za tydzień!

Jedną z atrakcji były lekcje WF w innym wydaniu czyli rozgrywki w wodną siatkówkę.

Również Dzień Dziecka upłynął nam na sportowo.

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Ani zdobyła I miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia.

Uczniowie starszych klas podczas warsztatów przygotowali plakaty o fonoholizmie.

Klasy młodsze poznawały zdrowe produkty na j. angielskim. Tworzyły piramidy żywieniowe, wykonywały ćwiczenia i recytowały rymowanki.

Pod okiem p. Pauliny powstała wystawa „ukryty cukier”.

W czwartek odbył się konkurs na najzdrowszą „śniadaniówkę”.

Klasa 6 przygotowała niespodziankę w postaci samodzielnie wykonanych gier planszowych o zdrowym stylu życia. Każdy kto chciał, mógł w nie zagrać podczas przerw.

Nie lada atrakcją był tez pokaz w mobilnym planetarium, dotyczący ochrony środowiska i obiegu wody w przyrodzie.

W piątek miało miejsce podsumowanie całego tygodnia. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów wręczając specjalnie na tę okazję przygotowane Owocowe Puchary Zdrowia.

Więcej zdjęć z tego wyjątkowego tygodnia znajdziecie =>> TUTAJ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/06/11/szkolny-tydzien-zdrowia/