Szkolny dzień sportu.

30 maja 2018 roku upłynął w naszej szkole niezwykle aktywnie. Tego dnia obchodziliśmy „Szkolny dzień sportu”, który obfitował w nie lada atrakcje ruchowe. Przyświecał nam zamysł, aby każdy uczeń wziął udział w choć jednej konkurencji, aktywności, grze sportowej. Wachlarz dyscyplin był bardzo szeroki: badminton, zabawy ruchowe, placyk zabaw, tory przeszkód, konkurs rzutów do kosza, rozgrywki piłki nożnej, przeciąganie liny lub aktywności umysłowe takie jak: szachy i gry planszowe. Nie zabrakło także małego, słodkiego poczęstunku, który przekazała uczniom Pani Dyrektor. Były także życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Jako szkoła promująca sport i aktywnośc ruchową – i tę profesjonalną (wszak nasi uczniowie odnoszą sukcesy w róznych dyscyplinach: gimnastyka, taniec, jeździectwo, piłka nożna – o czym szerzej informowaliśmy lub też będziemy informować w najbliższym czasie), ale także tę rekreacyjną część (biegi, kung-fu, koło turystyczne, koło szachowe, koszykówkę, czy chociażby jazdę na rowerze…), jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że tak wielki odsetek uczniów brał udział w naszej zabawie.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/05/31/szkolny-dzien-sportu/