Wycieczka do Łowicza

20 czerwca klasy III oraz klasa II b odbyły przedwakacyjną podróż- odkrywali sztukę łowicką. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum w Łowiczu
i zajęć połączonych z prezentacją multimedialną o wiejskich strachach, strzygach, zmorach i rusałkach. Następnie podziwiali sale muzealne poświęcone wycinankom łowickim. Obok tradycyjnych kodr, gwiozd, tasiemek czy wycinanek ażurowych, były również inne formy plastyki dekoracyjnej: pająki, bukiety papierowe i wełniane, ozdobne dzbanuszki z wydmuszek. Samodzielnie wykonali wycinankę łowickiego kogucika. Zabytki architektury oglądali na terenie Parku Etnograficznego w Maurzycach. Usytuowano tam przeróżne budynki, które odtworzyły obraz wiejskiego życia m.in. kuźnie, wiatrak, straż pożarną, studnie, szkołę, kapliczki i krzyże przydrożne. W tym roku szkolnym to była już nasza ostatnia wycieczka. Wszystkim turystom życzymy bezpiecznych podróży tych małych i tych dużych

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/06/22/wycieczka-do-lowicza/