7 listopada 2016 archive

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Pod koniec września klasa I została zgłoszona do programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Ten największy w Polsce program uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. W tym roku dodano również materiały związane z tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Patronat honorowy nad programem sprawuje Komendant Główny Policji i Kuratoria Oświaty.

Już od pierwszych dni września podejmowana była  tematyka bezpieczeństwa w różnych sytuacjach – bezpieczeństwo na drodze, w klasie czy na terenie szkoły. Kolejne treści dotyczyły – bezpieczeństwa w domu i czasie wolnym. Tym razem pierwszaki uczyły się numerów alarmowych, ze zwróceniem uwagi na europejski numer alarmowy, używany w sieci komórkowej – 112. W trakcie rozmowy kierowanej dzieci otrzymały objaśnienia, w jakich sytuacjach dzwonić pod konkretny numer i jak zachować się w czasie rozmowy.  Na zakończenie, filmowy bohater utrwalił zdobytą na zajęciach wiedzę.

Kolejne ważne treści do poznania … już niebawem!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/11/07/akademia-bezpiecznego-puchatka/