ZAJĘCIA EDUKACYJNE KLAS III

Uczniowie klas III podczas zajęć edukacyjnych otrzymali paszporty
i wizy na kolejną podróż kontynentalną, która odbyła się po Azji. Poznając tradycję, kulturę i kuchnię azjatycką zdobywali kolejne podróżnicze doświadczenia. Dziś uczestniczyli w warsztatach muzycznych. Zabrzmiały dla nich chińskie instrumenty, wysłuchały nietypowej gamy i tradycyjnych utworów. Prowadząca zajęcia p. Anna Krysztofiak wiele lat spędziła w Azji i opowiedziała również kilka ciekawostek i wierzeń związanych ze zmarłymi. Było to dla uczniów dobre wprowadzenie do drugiej części wycieczki. Przemierzając łódzkie ulice dotarli do Cmentarza przy ulicy Ogrodowej.
Tam obserwowali różnice w religii rzymskokatolickiej, prawosławnej
i ewangelicko-augsburskiej. Jednak w największą zadumę wprowadziła uczniów wizyta na Cmentarzu żydowskim.
Zapalali symboliczne znicze i zostawili kamyki na grobach.
Podczas tej lekcji nie miały znaczenia osobiste wierzenia i wyznania, ale szacunek dla zmarłych.

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/11/04/zajecia-edukacyjne-klas-iii/