Zakończenie roku szkolnego

W piątek o 9.30 zebrali się w szkole odświętnie ubrani uczniowie z radością oczekujący rozdania świadectw.

Pani Dyrektor powitała zebranych, podsumowała kończący się rok szkolny i życzyła wszystkim cudownych, pełnych radości wakacji. Następnie Poczet Sztandarowy klasy VI przekazał swoje obowiązki nowemu Pocztowi klasy V i rozpoczęło się rozdawanie cenzurek i nagród. Jako pierwsi wystąpili tradycyjnie uczniowie kończący naszą szkołę i otrzymali świadectwa, karty absolwenta oraz pamiątki od klasy V.

Nowością wśród nagród był „Ziuk„- statuetka dla ucznia, który osiągnął najwyższe wyniki na sprawdzianie szóstoklasisty. Jako pierwszy otrzymał figurkę Szymon Lesiak.

Co roku przyznaje się również stypendium naukowe dla najlepszego ucznia. W tym roku zdobyła je Emila Gręda.

Nagrodą pożegnano również Amelię Bednarek- Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

Rodzice klasy VI podziękowali za opiekę i wychowanie ich dzieci wręczając prezent dla szkoły- nową drukarkę.

Potem na środku występowali najlepsi uczniowie z klas III-V. Maluchy z edukacji wczesnoszkolnej musiały cierpliwie czekać na swoje świadectwa do końca uroczystości. Po części oficjalnej absolwenci pożegnali szkołę krótkim programem artystycznym.

A po tych wydarzeniach rozpoczęły się upragnione i wyczekiwane WAKACJE!

Bez tytułu

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/06/28/zakonczenie-roku-szkolnego-2/