„Mali przedsiębiorcy” na start! ;)

Oj działo się dzisiaj w klasie j. polskiego, oj działo! Na dwie godziny sala zamieniła się w pawilon wystawienniczy międzynarodowej rangi. A wszystko za sprawą Małych Przedsiębiorców z klasy V. Przy okazji tematyki poświęconej reklamie postanowiliśmy „dotknąć wielkiego świata biznesu”. Zamieniliśmy się w małe prywatne firmy, których zadaniem było wymyślenie produktu przeznaczonego dla dzieci, wykonanie go oraz przygotowanie kampanii reklamowej, stoiska sprzedaży i jak najlepsze zareklamowanie swojego towaru klientom, czyli dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej. Po grupowej burzy mózgów rozpoczęła się żmudna praca nad projektem, która dziś miała właśnie swój finał. Wszystko przebiegało zgodnie z zasadami biznesowymi, łącznie ze skutecznie udaremnianymi próbami szpiegostwa przemysłowego ;). Wszystkie elementy projektu zostały przygotowane własnoręcznie przez uczniów (no czasami pomagały kochane babcie lub rodzice) i wyeksponowane na stoiskach w sali. Zaprosiliśmy do siebie uczniów klas Ia i I b oraz II. Zareklamowaliśmy swoje produkty i zaczęła się zabawa, ponieważ każdy uczeń z edukacji wczesnoszkolnej miał na koniec zagłosować na jedną grupę, której produkt i reklama spodobały się najbardziej. Dzieciaki zachwycone poruszały się między stoiskami i uczestniczyły w zabawie. Były ciasteczka od ciasteczkowego potwora, cukierki, losy z naklejkami piłkarzy, średniowieczna broń, łuki i strzały, maskotki, rysunki,zadania fizyczne typu przysiady, pajacyki i podskoki. Trzeba przyznać, że maluchy wychodziły z sali „nieźle obłowione” i szczęśliwe. Zabawa wszystkim się podobała, a wyniki konkursu klasa V pozna na lekcji dopiero w czwartek.

PS Z autentycznych wypowiedzi dzieci zasłyszanych potem na świetlicy: „Fajny był ten konkurs” (Dominik T. Ia), „Proszę pani, a będą jeszcze takie konkursy?” (Agatka Ł. Ib), „A widziała pani co wylosowałem? Tyle nagród” (Piotr B. Ib) „A mnie to się w rękach nie mieściły!” (Dyzio Ch. Ib) 😀

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/05/06/mali-przedsiebiorcy-na-start/