Barwy sercu bliskie… 3 maja

Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły potrafią okazywać patriotyzm! W poniedziałek (4.05) po majowym weekendzie jak jeden mąż przybyli do szkoły na galowo. Tego dnia bowiem mieliśmy uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 maja. Oprócz przepięknych dekoracji zdobiących całą szkołę mieliśmy okazję spotkać się w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej i wspólnie uczestniczyć w uroczystych obchodach. Tradycyjnie odśpiewaliśmy hymny państwowy i szkoły, wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor oraz obejrzeliśmy występ koła teatralnego. Dziewczynki z klasy V przeprowadziły sondę uliczną, podczas której wypytywały mieszkańców Wiskitna o święto 3 maja i Konstytucję. Filmik z ich nagraniami obejrzeliśmy podczas części artystycznej. W podniosły nastrój wprowadził nas solowy występ Natalki Sójty z klasy V oraz przepiękna piosenka koła gitarowego i chóru, w której wykonanie włączyła się cała szkoła. Było biało-czerwono, uroczyście i radośnie.

 

 

 

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/05/06/barwy-sercu-bliskie-3-maja/