„Narzędziownia” TIK

IMG_4477W środę 24 września w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Narzędziownia”.  Gościliśmy na nim również nauczycieli z innych szkół podstawowych.
Posiadane przez nas certyfikaty „Innowacyjna szkoła”, „Szkoła Nowych Technologii”, „Szkoła z klasą 2.0” zobowiązują :). Nie chcemy umiejętności wykorzystania TIK (nowych technologii informacyjno – komunikacyjnych) zachować tylko dla siebie. Chętnie dzielimy się dobrymi  praktykami z innymi nauczycielami i szkołami.
Ideą spotkań „Narzędziownia” jest wzajemne uczenie się i dzielenie doświadczeniami z wykorzystania TIK w praktyce szkolnej tak, by lekcje były dla naszych uczniów nie tylko efektowne, ale także efektywne.
Podczas pierwszego szkolenia, swoją wiedzą dzieliła się p. Katarzyna Kasprzyk – laureatka I miejsca w konkursie Prezydent Miasta Łodzi na najciekawszą lekcję na Łódzkiej Platformie Edukacyjnej. W miłej atmosferze poznawaliśmy tajniki tworzenia lekcji na platformie i udostępniania ich naszym uczniom. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje nauczycieli do częstszego korzystania z zasobów ŁPE.

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/09/26/narzedziownia-tik/