15 października 2024 archive

Szkoła Nasza Kochana Szkoła

Dnia 14 października odbyły się w naszej szkole dwie uroczystości – obie związane z Dniem Edukacji Narodowej.

W pierwszej z nich uczestniczyli uczniowie klas III – VIII, ich rodzice i opiekunowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Pani dyrektor Angelika Świtaj-Lato wręczyła Nagrody Dyrektora, a także poinformowała, że pani Monika Matyjaszczyk otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty w Łodzi, a pan Krzysztof Bednarek – Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi. Następnie nauczyciele rywalizowali w szkolnej „Familiadzie”.

Podczas drugiej akademii pierwszoklasiści przeszli przemianę. Przybyłe na uroczystość „pszczółki” i „biedroneczki”, dzięki pasowaniu i ślubowaniu, stały się uczennicami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 130 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Powaga i zaangażowanie dzieci dostarczyły wielu wzruszeń wszystkim obecnym, ale przede wszystkim najbliższym pierwszaków. Oficjalnie nowych członków społeczności szkolnej przywitali drugoklasiści,
którzy młodszym koleżankom i kolegom wręczyli … liczydła.

To był kolejny udany dzień w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego organizację.

WIĘCEJ ZDJĘĆ:

DZIEŃ NAUCZYCIELA

ŚLUBOWANIE

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/10/15/szkola-nasza-kochana-szkola/