Pierwszaki w Warszawie

W czwartkowy poranek pierwszaki spotkały się z nauczycielami pod szkołą, aby wspólnie wyruszyć w podróż do Warszawy. Swoją przygodę rozpoczęły od warsztatów przyrodniczych w Łazienkach Królewskich, gdzie poszukiwali zwierzęcych mieszkańców, poznawali rośliny oraz odkrywali tajniki środowiska przyrodniczego. Następnie piłkarskie emocje zapewniła im wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie zobaczyli szatnię reprezentacji Polski, strefę zawodniczą, płytę boiska, trybuny oraz salę konferencji prasowych. Po tak męczącym zwiedzaniu dzieci udały na zasłużony odpoczynek i obiad, by później poznać historię Starego Miasta, zobaczyć pomnik Syrenki Warszawskiej, Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili Pałac Kultury i Nauki, by zmierzyć się z jego wysokością. Pomimo alertów dotyczących załamania pogody, dzieci całe, zdrowe i co ważne suche wróciły do szkoły. Mamy nadzieję, że ta wyprawa pozostawi dobre wspomnienia, a zakupione pamiątki będą długo przypominały o mile spędzonym czasie.

galeria zdjęć

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/05/24/pierwszaki-w-warszawie/