„Jest takie miejsce na Starym Mieście”

Dnia 21 lutego uczniowie klasy 4a mieli możliwość uczestniczenia w szczególnych zajęciach, prowadzonych wg modelu STEAM przez p. Katarzynę Kasprzyk i p. Agnieszkę Woźniacką. Temat „Jest takie miejsce na Starym Mieście” obejmował aktywności realizowane w obszarach: Science – Nauka, Technology – Technologia, Engineering – Inżynieria, Art – Sztuka i Math – Matematyka i dotyczył ołtarza Wita Stwosza w kościele Mariackim. Dzieciaki, po wysłuchaniu hejnału, z zapałem rozpoczęły zmagania z zaproponowanymi im zadaniami – obejrzały elementy składające się na ołtarz, aby dobrać do nich właściwe tytuły, poznały „na własnej skórze” czym różni się rzeźba od płaskorzeźby, dokonały dokładnych pomiarów i wykazały się zmysłem konstruktorskim, aby skonstruować ruchomy model ołtarza Mariackiego. Wiele radości przyniosła wizyta w kościele z wykorzystaniem gogli VR i podsumowanie zajęć, które w nietypowy sposób – w formie gry podłogowej – pozwoliło zweryfikować wiedzę na temat tego wspaniałego, monumentalnego dzieła. Ale … to jeszcze nie koniec! Na najbliższych lekcjach plastyki uczniowie stworzą własne rzeźby, które wraz z makietami ołtarza, zostaną zaprezentowane całej szkolnej społeczności.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/02/21/jest-takie-miejsce-na-starym-miescie/