Szkolne Kolędowanie

Świąteczny klimat już od dawna gości w naszej szkole, ale ten jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy czas wspólnego kolędowanie miał miejsce 21 grudnia. Na zaproszenie uczniów i Pani Dyrektor Aleksandry Sawickiej-Kowalczyk licznie odpowiedzieli Rodzice i opiekunowie oraz Ksiądz Proboszcz naszej parafii – Sebastian Krawczyk. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek można było pokusić się o chwilę refleksji oraz radość płynącą z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 1-4 przygotowali różnorodny repertuar: klasy 1- zaprezentowały „A wczora z wieczora”, klasy 2 – „Skąd się wzięły święta?”, klasy 3 – „Dzisiaj w Betlejem ” z akompaniamentem gitar oraz klasy 4 – „Pastorałkę od serca do ucha”. Po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem oraz świątecznych życzeniach nastąpił moment, na który czekali wszyscy – „Emanuel”. To nasz świąteczny hymn szkoły, ta muzyka gra w sercach uczniów i nauczycieli, porywa przy tym do wyjątkowego tańca. Dziękujemy za każdą obecność, miłe słowo, gest, a przede wszystkim za to,że wspólnie tworzymy historię i dbamy o nasze tradycje.
Wesołych Świąt:)

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/12/22/szkolne-koledowanie-3/