Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto w kalendarzu dziecięcym. W końcu w tym dniu celebrujemy najlepszych przyjaciół naszych uczniów! Nic więc dziwnego, że święto to obchodziliśmy aż dwa dni.
W piątek uczniowie klas młodszych poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia, okoliczności stworzenia tego wyjątkowego święta oraz wraz ze swoimi mięciutkim przyjaciółmi odbyli przygodę w świat nauki i sportu.
W sposób szczególny uczciła go jedna z klas. Oto co napisali o tym wydarzeniu:
„Uczniowie klasy 3b świętując Dzień Pluszowego Misia, przypomnieli sobie historię spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych z małym niedźwiadkiem oraz poznali tajniki wykreowania tak znanych misiów jak: Miś Uszatek, Miś Koralgol, Kubuś Puchatek, Paddington czy Miś Yogi. Nie mogło obyć się bez najsłynniejszego wśród polskich żołnierzy – misia Wojtka. On sam opowiedział w filmiku „Gdyby zwierzęta umiały mówić” o swoich wojennych losach. Pracując w grupach uczniowie przygotowali prezentacje o przedstawicielach świata niedźwiedzi – niedźwiedziu brunatnym, czarnym, polarnym i pandzie olbrzymiej, do czego wykorzystali iPady. Na zakończenie wykonali kartki okolicznościowe „z misiem w roli głównej”. To był niezwykle przyjemny, ale zarazem pracowity dzień.”
W poniedziałek zaś dzień ten świętowały klasy starsze. Oczywiście z racji „powagi wieku” ograniczyli się tylko do przyniesienia misiowych maskotek, ale i tak było „ciepło i puszyście” na korytarzach i w salach.
Nasi uczniowie byli niezwykle dumni i szczęśliwi, że mogli pokazać swoim pluszakom szkołę. Szkoda, że tak wyjątkowe święto odbywa się tylko raz w roku.

ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/11/28/dzien-pluszowego-misia-2/