4 listopada 2023 archive

Podsumowanie Code Week 2023

W tym roku nasza szkoła była jednym z organizatorów wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2023. Aktywnie uczestniczyli w nim najmłodsi i nieco starsi uczniowie szkoły. Nasze wydarzenia:

Zabawy w kodowanie – jesienne jabłko  klasa 1 a
Kwiatek dla nauczyciela  klasy 2
Kodujemy Pixcel Art  klasy 5-8
 Szkolny konkurs na animację w Scratch  klasy 4-8

Rozstrzygnięcie konkursu dla klas 4-8

Starsze klasy czekały ciekawe wyzwania. Jednym z nich był udziału w szkolnym konkursie animacji w Scratch. Zgłoszeni uczniowie stworzyli własny animowany napis CodeWeek 2023. Każdy mógł spróbować swoich sił w kodowaniu.

Ocenie podlegał pomysł, wykonanie, zgodność z tematem konkursu, poprawność działania kodu.

Spośród nadesłanych prac,  jury nauczycielskie w składzie: p. Ania, p. Krzysztof, p. Kasia, p. Ewelina, p. Rafał, wybrało zwycięzców i wyróżnionych. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie, a wyróżnionym gratulujemy!

I miejsce – Wojciech Rajski klasa 6b

II miejsce – Gabriela Goss klasa 5a (aby odtworzyć animację kliknij spację)

III miejsce – Bartłomiej Waprzko klasa 4b, Julia Munik klasa 5a,

wyróżnienie – Jan Popławski klasa 5a

Zabawy w kodowanie

Klasa 1a uczestniczyła w zajęciach: Zabawy w kodowanie – jesienne jabłko. Zadanie z wykorzystaniem iPadów polegało na odkodowaniu ukrytego jesiennego obrazka.

Uczniowie klas drugich mieli do wykonania dwa zadania. Pierwsze z nich polegało na rozkodowaniu wiadomości w języku Braill’a (treść zakodowanej wiadomości brzmiała następująco: Zakoduj kwiatka dla nauczyciela). Po przeczytaniu rozkodowanej wiadomości uczniowie musieli wykonać dane zadanie. Zadanie polegało na zakodowaniu obrazka, na którym miały się znaleźć kwiaty dla nauczycieli z okazji ich święta. Uczniowie mieli możliwości zarówno kodowania jak i rozkodowywania. Obie aktywności uczniowie wykonali z wielkim entuzjazmem.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/11/04/code-week-2023/