Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Tradycją naszej placówki jest organizowany w okolicach Narodowego Święta Niepodległości konkurs recytatorski. W tym roku odbył się on 8 listopada. Uczniowie klas 4-8 przybyli licznie, aby stanąć w szranki pod egidą trzech muz: Kalliope, Erato i Euterpe 😉

Jedynym warunkiem było piękne nauczenie się wiersza o tematyce związanej z Polską. I popłynęły wzruszające strofy o Ojczyźnie, jej wartości, urodzie, historii i mieszkańcach. Młodzi artyści pięknie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory poetyckie, a jury w składzie: p.Barbara Świecka, p.Rafał Sikora i Oliwka Baltyn sumiennie przyznawało punkty za wrażenia interpretacyjne, znajomość tekstu czy dykcję.

Ostatecznie udało się jednogłośnie wyłonić zwycięzców:

I miejsce zajął Kuba z klasy 8a

II miejsce zajęła Martyna z klasy 8a

III miejsce zajęła Julka również z klasy 8a

dwa równorzędne wyróżnienia przypadły Jagodzie z klasy 4a oraz Nikoli z klasy 6b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Jury dziękujemy za poświęcony czas.

ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/11/09/szkolny-konkurs-recytatorski-poezji-patriotycznej/